BOSNA -GORAZDE 34-28

Ksc“Mladost“. Gledalaca: 1.500. Sudije: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić ( oba Prijedor). Delegat: Mirsad Zubanović (Sarajevo). Sedmerci: Bosna 7(6), Goražde 5(4). Isključenja: Bosna 10 min, Goražde 12 min. Crveni karton: Muhamed Mustafić (Bosna)-44 minut.

BOSNA: Hadžić (10 odbrana), Mimić, Huseljić 1, Ahić, Hurem 2, Čakić 4, Halilbegović 4, Sirćo 3, Mušinbegović 1, Šahinović 8(2), Begagić 2, Selimović 2, Mustafić 7(4), Memija ( 4 odbrane, 1 sedmerac). Trener: Halid Demirović.

GORAŽDE: Beširević (13 odbrana, 1 sedmerac), Šehović, Bukva, Biljaka 8, Martić 8(4), Sijerčić, Celić, Bajin 2, Bezdrob 3, Stevanović 3, Stojanović, Melić 3, Halilović, Mihailović 1. Trener: Muhamed Pleh.

Teže nego što se očekivalo i što to konačni rezultat pokazuje, rukometaši Bosne su došli do prve proljetne pobjede. Goražde se pokazalo kao tvrd orah, pa je u prvom poluvremenu to bila izjednačena utakmica u kojoj se odbrane i golmani nisu iskazali. U drugom dijelu bolje počinje Bosna, pa u 39.minuti ima 25:20, ali deset minuta kasnije, Goražde se vraća i ima samo gol zaostatka 26:25. U finišu gosti padaju, prave niz grešaka, što Bosna rutinski koristi i na kraju sigurno pobjeđuje.

avlijaner

1 komentar

Komentariši