BOSNA BOLJA OD KOLDINGA

 
 
Bosna – Kolding 27:25 (15:14)
U prvoj utakmici osmine finala Kupa pobjednika kupova Bosna je bila bolja od Koldinga 27:25, a dva gola prednosti pokušaće obraniti u Danskoj.
Rukometaši Bosne su ostvarili vrijednu pobjedu 27:25 nad Koldingom, a koliko ona uistinu vrijedi znat ćemo tek nakon uzvrata u Danskoj koji se igra naredne subote i u kojem će studenti imati znatnu podršku s tribina (više od 300 navijača).

Nakon izjednačenih početnih minuta studenti stižu do prednosti od tri gola (6:3, 7:4) koji gosti iz Danske neutraliziraju i preuzimaju vodstvo 12:10. U neizvjesnoj završnici prvog dijela Bosna pogotkom u posljednjim trenucima stječe prednost od 15:14 s kojom odlaze na odmor. Pred kraj prvog dijela nakon jednog duela na crti Anisimov udara glavom o parket, ali na sreću ozljeda koja je u prvi mah izgledala vrlo ozbiljno nije naudila igraču bh. prvaka.

Početak drugog poluvremena donosi nam sličan scenarij kao i u prvom. Bosnino vodstvo od 3 gola razlike (22:19) gosti sustižu (22:22), nakon čega domaća momčad ipak ima snage za dodati gas (26:23) da bi na kraju zasluženo slavili pobjedu od 27:25.

U redovima Bosna LO efikasnošću su se istakli Toromanović te Čačić koji se pokazao kao pravo pojačanje, a goste iz Danske predvodili si Ernetsson i svježi europski prvak Bo Spelleberg.

avlijaner

1 komentar

Komentariši