WeLcOmE To ¸¸my BlOgGeR!!!!!!!

18.01.2008.

HRVATI BOLJI OD CEHA

Hrvati „odradili“ Čehe!

Reprezentacija Hrvatske ostvarila je drugu pobedu na Evropskom prvenstvu u Norveškoj. U jednoj sporoj i mučnoj utakmici za gledanje, tim koji predvodi Lino Červar, bio je bolji od reprezentacije Češke 30:26 (13:13). Dugo su se Balić i drugovi mučili sa agresivnim Česima. Prvo poluvreme je prošlo u egalu, a tek početkom drugog poluvremena, Hrvatska stiče prednost od dva, tri gola (21:18, 40. minut), koju će zadržati do kraja meča. U poslednjoj šestini meča, ponovo je briljirao Mirko Alilović, koji se očigledno najbolje snalazi u ovoj deonici utakmice. Najefikasniji u redovima pobednika, bili su Balić sa šest, te penaldžija Duvnjak i Lacković sa pet golova. Sa druge strane, Vitek je imao sedam pogodaka.

Sada sledi dan odmora, koji će hrvatskim reprezentativcima mnogo značiti, budući da misija „odmaranja“ ključnih igrača, nije mogla da prođe u večerašnjem duelu, gde se Červar morao oslanjati na usluge prve postave.