SkOla RuKoMeTa ViSoKo

WeLcOmE To ¸¸my BlOgGeR!!!!!!!

09.01.2008.

BOSNA I HERCEGOVINA -FINSKA (29:28)

Rukometna reprezentacija BiH pobjedom je započela kvalifikacije za Svjetsko rukometno prvenstvo u Hrvatskoj 2009. godine. Naša selekcija je je slavila protiv Finske rezultatom
Sami početak utakmice pripao je Fincima, koji su vodili do posljednje minute prvog dijela, kada BiH dolazi prvi put u vodstvo golom Maleševića. U prvom dijelu najveća prednost Finaca bila je pet golova (12:7 u 20. minuti). U posljednjih deset minuta naša selekcija pravi prednost 7:1 i odlazi na poluvrijeme sa prednošću 13:14.
U drugom dijelu se igralo gol za gol sve do 45. minute kada naši vode 21:19. Finci ponovo dolaze do izjednačenja u 48. minuti, bilo je 22:22.
U narednih šest minuta selekcija BiH pravi i odlučujuću seriju i u 54. minuti je 26:23. Do kraja Finci samo uspijevaju ublažiti poraz za konačnih 28:29 u korist BiH.
Za BiH na golu Šabanović je ubilježio 13 uspješnih odbrana, dok su Doborac i Prce postigli po 6 golova. Jaškić, Stojanović i Toromanović dodali su po 4 gola za konačnih 29:28.
Sljedeći meč naša selekcija igra protiv Finaca u subotu u Sarajevu, a u slučaju pobjede u subotu, te u srijedu u Goraždu protiv Litvanije, naša selekcija bi osigurala nastup u baražu.